  • Eaton PDU3MV6L2120B - PDU3MV6L2120B
Write a Review
Write a Review
Eaton
SKU:
PDU3MV6L2120B
Manufacturer Part Number
PDU3MV6L2120B
Product Model
PDU3MV6L2120B
Receptacle Type
  • NEMA L6-20R
  • NEMA 5-15/20R
Receptacle Detail
  • 6 x NEMA L6-20R
  • 21 x NEMA 5-15/20R
Power Description
Input Voltage
230 V AC
Output Voltage
  • 120 V AC
  • 208 V AC
Power Rating (Watt)
5700 W
Height
70"
Width
1.9"
Depth
2.2"