  • Eaton SUWEL520C-20 - SUWEL520C-20
Write a Review
Write a Review
Eaton
SKU:
SUWEL520C-20
  • 0 Reviews
Trionics Distributor of Tripp Lite By Eaton,
MPN: SUWEL520C-20
Tech Specs
Specifications
Manufacturer Part Number
SUWEL520C-20
Brand Name
Tripp Lite
Product Model
SUWEL520C-20
Product Name
SUWEL520C-20 Power Extension Cord
Product Type
Power Extension Cord
Technical Information
First End Connector Type
NEMA L5-20P
Second End Connector Type
NEMA L5-20R
Device Supported
PDU
Power Description
Voltage Rating
120 V AC
Frequency
60 Hz
Current Rating
20 A